Sosyal Medya 101

sosyalmedya101

 

Sosyal medya alanında ülkemizde yazılan ilk kitaplardan biri olan Sosyal Medya 101’in yeni ve güncellenmiş baskısı Sosyal Medya 101 2.0 yayınlandı.

Dijital pazarlama ve iletişim uzmanı Murat Kahraman’ın yeni kitabı yayınlandı. İlk kitabı Sosyal Medya 101’in genişletilmiş ve güncellenmiş baskısı olan Sosyal Medya 101 2.0 yine Kapital Yayınları tarafından basılarak raflarda yerini aldı.

İlk baskısı 2010 yılında yapılan Sosyal Medya 101, o yıllarda insanların günlük rutinlerinin bir parçası haline gelmiş sosyal medyayı tanıtma ve bu alanda profesyonel amaçlar için yer almak isteyenler için bir giriş yapma amacı taşıyordu. İlk baskının üzerinden üç yıl geçti ve bu süre zarfında sosyal medya artık günlük hayatın yalnızca bir parçası değil vazgeçilmezi oldu. Özellikle iş hayatında pazarlama faaliyetleri sosyal medya ayağı olmadan etkisiz çabalar haline geldi. Yazar Murat Kahraman başta bazı güncellemeler amacıyla kitabı yeniden ele aldı ancak, bu alanda yaşanmış devrimsel nitelikte yenilenmelerin kısa tarihçesine bakınca, içerikte çoğu şeyi değiştirmenin farz olduğuna karar kıldı.

Kahraman’ın güncel sosyal medya kampanyalarında örneklerle desteklediği Sosyal Medya 101 2.0, yazarın kendi deyişiyle, okuyanları belki birer sosyal medya gurusu yapmayacak ama konuyla doğrudan ilgilenen herkesin işine yarayacak pek çok bilgiyi bir arada bulabileceği bir kaynak niteliği taşıyor.

Kitabı buradan satın alabilirsiniz.

Kitapla ilgili yorumlar: