Hakkımda

murat kahraman

Game Factory Mobil Oyun Geliştirme Ağı ve Hi Games Oyun Stüdyosu‘nun kurucusuyum ve 20 yıldan uzun süredir dijital ve oyun sektörlerinde farklı görevler aldım.

Doğan Online, Doğuş Medya Grubu, Türk Telekom gibi Türkiye’nin önemli markalarında dijital pazarlama ve iş geliştirme konularında farklı görevler üstlendikten sonra kurduğum UpLondon ile birçok marka, start-up, reklam ajansı, yayıncı ve oyun stüdyolarına kreatif reklam ve proje hizmeti vermeye devam ettim.

Kendi kurduğum bağımsız oyun stüdyodu TNBT’den sonra Mynet’te Oyunlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda özellikle mobil oyunlar konusunda önemli başarılara imza attım.

Yaratıcılık, yüksek performanslı takımlar oluşturma ve yönetme, yeni ürün geliştirilmesi ve pazarlama konularında deneyim ve yeteneklerim, sürdürülebilir ve karlı iş modelleri yaratma ve bunları hayata geçirme konusunda sektörde tanınan bir lider olmamı sağladı.

Oyun sektörü, e-ticaret, dijital ve mobil pazarlama ve reklamcılık konularında seminerler ve eğitimler veriyorum ve çeşitli dergilerde yazıyorum. Konusunda öncü olan “Sosyal Medya 101” adlı kitabım 2013 yılında Mediacat Yayınları tarafından yayınlandı.