Türkiye’nin En İyi Tasarımları Hippist’le Dünyaya Açılıyor

Hippist eşim Deniz Kahraman’ın girişimi ve Türk tasarımcıları ile dünyanın önde gelen şehirleri arasında köprüler kurma amacıyla kuruldu.

Avrupa’dan yola çıkıp dünya pazarını hedefleyen ve çok özel tasarım ürünlerini bir araya getiren bir e-ticaret platformu. Türkiye’den özenle seçilen marka ve ürünlerin uluslararası pazara girebilmelerini ve ülkemizin e-ihracat gelirine katkıda bulunmalarını hedefliyor.

Deniz uzun yıllar pazarlama alanında çalıştıktan sonra Londra’ya taşındığımızda farklı markalar için e-ticaret danışmanlığı yaptı. Burada Türkiye’nin tasarım konusunda iyi durumda olmasına rağmen pazarda hakettiği yerden uzakta olduğunu, pazara girişin zor ama doğru yerden başlandığında Türk markaları için büyük potansiyel olduğunu gördü. Tasarımcılar kendi işlerine yoğunlaştıkları için online satış kanalları ve pazarlamaya vakit ve dikkat ayıramıyorlar diye düşünerek tasarıma olan aşkının da etkisiyle hippist’i kurdu.

Tasarımcılar, kendi markaları ve ürünleri ile hippist üzerinden dünyanın en önemli pazarlarına sunuluyor. Tasarımcılar hippist’te sadece satış yapmakla kalmıyor, bambaşka pazarlardan geri bildirim alabiliyorlar, fikir liderlerine ulaşabiliyor ve risk almadan ürünlerini test edebiliyorlar.

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan tasarım meraklılarına başka yerlerde bulamayacakları ürünler sunan hippist yeni kurulmasına rağmen İngiltere, Fransa, Kanada, Amerika, Singapur gibi yerler dahil dünyanın dört bir yanına satış yapıyor ve tasarımcılarımızı tanıtıyor.

Türkiye’de girişim ekosisteminde büyük ilgi gördü ve İTÜ Çekirdek’te Big Bang finalisti olmayı ve Arya Pre-retreat Summit ikinciliğini kazanmayı başardı.

Bizim için en önemli olanı ise daha ikinci yılını doldurmadan Happy-nes, Anais & Margaux, Ponponiere, Bonjouk Studio, Som Design Studio, 3rd Culture, Chivit, Darwin’s Botanicals gibi markalarımız ile dünyanın farklı ülkelerinde önemli başarılar elde etti bile.

Hippist’e www.hippist.co.uk adresinden ulaşabilir ve ülkemizin değerli ürünlerine göz atabilir, hippist ekibi ile iletişime geçerek markanızı dünyaya açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.