İşiniz İçin Olmazsa Olmaz 4 Video

Video içeriklerinin ne kadar çok tüketildiğini, ne kadar etkili olduğunu vs. hemen geçerek, şirketlerin gözardı etmemesi gereken 4 video türüne hızlıca göz atalım.

1. Marka Videoları

Markanızı ve varolma sebebini anlatan, markanızın kimliğine uygun olmak kaydıyla ne kadar yaratıcı ve dikkat çekici olursa, o kadar da güzel olan videolardır.

Çok detaya girmeden büyük resme odaklanmaları ve ilgi çekerken mümkünse biraz da merak uyandırmaları makbul olanıdır.
Örnek Hootsuite’ten gelsin:

2. Bilgilendirme Videoları

İşinizin ne olduğunu ve ürününüzün ne işe yaradığını anlatmak için gerekli olan videolar da bunlar. Ortalama 60-90 saniyede bir problemi tanımlayıp sonrada çözüm olarak tabii ki de kendinizi sunarsınız.
Ürünün belli başlı özelliklerinizi anlatmanız, hatta anlatmakla yetinmeyip göstermeniz beklenir.
Bu sefer Shopify’dan geliyor:

3. Örnek Vaka Videoları

Eğer varsa, gerçek hayattan en memnun müşterileriniz arasından seçtiğiniz ve mümkünse de görünüşü, konuşması hedef kitlenize uygun birileri ile çekeceğiniz ve kendilerini ne kadar memnun ettiğinizi anlatan bir video türüdür.
Airbnb’nin havalı bir örneği:

Daha basit ama konuyu direkt anlatabilen, hem de oldukça düşük prodüksiyon maliyetli bir örnek de Blablacar’dan:

4. Demo Videoları

Adından kolayca anlaşılabileceği gibi demo amacıyla kullanacağımız videolar bunlar. Yeni bir ürünü ve/veya eski ürüne gelen yeni bir özelliği anlatmak için ya da bunların nasıl kullanılacağını göstermek için bu videolar hem faydalı hem gereklidir.
Screen Capture‘ ile yapılmış oldukça sıkıcı versiyonlarıyla bol bol karşılaşabileceğimiz gibi Google’dan gelen böyle şık örnekleri de vardır:

    “İşte uzun süredir arayıp bulamadığım eksikliğimiz buymuş, bize de böyle videolar lazım” diyorsanız 8bit‘e mutlaka bekleriz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.