TTNET, Sosyal Medya 101 ve 8Bit

Twitter ve Facebook yazı yazma konusunda hepimizi hızla tembelleştirirken buraya uzunca bir süredir bir şey yazmadığımı farkettim ve biraz da şu yazının etkisiyle ve Deniz’in blog konusundaki performansının motivasyonuyla bir güncelleme yapayım dedim.

2013 yılının başından beri oldukça yoğun bir dönem geçiriyorum. Öncellikle 3.5 yıldan fazla bir süre hizmet verdiğim TTNET’teki görevimden ayrıldım. Özellikle sosyal medya konusunda önemli kilometre taşlarına imza attığımızı düşündüğüm kariyerimin bu dönemi hakkında bundan ayrı birkaç yazı daha yazmayı planlıyorum.

TTNET’ten ayrılmam aslında DOL, Doğuş ve daha öncesini de kapsayan neredeyse 15 yıllık kurumsal çalışma hayatım için de bir nokta oldu diyebilirim. Kariyerimin geri kalanını artık bir girişimci olarak devam ettirmeye karar verdim.

Girişim konusuna geçmeden önce bu geçiş döneminde bir süredir planladığım ama ancak Kapital Yayınları’ndan arayıp yazar sözleşmesini imzalattıklarında başlayabildiğim, kitabımın genişletilmiş ve güncellenmiş bir baskısını da yazıp bitirdim. Güncellenmiş desem de aslında çok büyük bölümünü baştan yazdığım Sosyal Medya 101 ver. 2.0 da yakında kitapçılarda olacak.

Evet kurumsal şirketlerde geçen bu kadar seneden sonra, artık yaşım da 38 olmuşken, geleceği konusunda çok inançlı olduğum içerik pazarlama konusunda hizmet veren bir ajansı hayata geçirdik.

Beni tanıyanların kolayca tahmin edebileceği gibi şirketin ismini seçerken çok zorlanmadık: 8Bit Dijital İçerik Ajansı. Peki neler mi yapıyoruz?

Durum ve pazar analizinden başlayarak içerik stratejilerinin oluşturulması, içerik pazarlama planlarının hazırlanması, içerik üretimi ve dağıtımı, aksiyonların takibi ve ölçümlenmesi konularında anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

İçerik pazarlama konusunda uzmanlaşırken, bu alanın günümüzde en önemli kanalı olan sosyal medyayı da gözardı edemedik. Butik bir anlayışla markalarımıza sosyal medya stratejilerinin oluşturulmasıyla başlayan, topluluk tasarımı, kreatif kampanyalar, reklam yönetimi ve bol bol analiz ve raporlama hizmeti veriyoruz.

Bu kadar dijital iletişime bulaşmışken, biraz da bilgisayarlarımızın başından kalkıp, müşterilerimizin tüm aktivitelerinin sosyal medyaya entegrasyonu için gerekli etkinlik teknolojileri konularında da çözümler üretiyoruz. Çok çeşitli dijital oyuncaklarımız var, her etkinliği kendi uzmanlık alanımıza yani internete bağlayabiliyoruz.

Eğer bu konulardan herhangi birinde size veya ihtiyaç duyan tanıdıklarınıza nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek isterseniz, benimle iletişime geçebilirsiniz.
   
Bunun haricinde danışman olarak görev aldığım Introlab ile devam ettiğimiz bir Sosyal Medya Kampanya Suiti Projesi ve Etiya ile üzerinde çalışmaya başladığımız bir Big Data ve Sosyal CRM Projemiz ise halen devam ediyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.