Avrasya Maratonu’nda TEGV İçin Koşuyorum

Benim için TEGV’e bağış yapar mısınız?
Beni tanıyanların çoğu son dönemde koşuya olan ilgimin farkındadır, bir süredir bol bol koşuyorum, yarışıyorum. 16 Ekim’de ise ilk defa Avrasya Maratonu’nda Adım Adım ile birlikte Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı için yardımseverlik koşusu (charity run) yapmayı planlıyorum.
“Yardımseverlik koşusu nedir?” derseniz,  Amerika ve Avrupa oldukça sık yapılmasına rağmen ülkemizde daha çok yeni olan ve koşucuların yarışlara yardım-destek-bağış toplama amacıyla katıldıkları bir etkinlik. Kısacası ben yarışta yardım toplamak için koşacağım ve sizlerin TEGV’e bağış yapmasına aracı olacağım, en azından farkındalık yaratacağım.
Evet tek başıma yapabileceğim yardım oldukça sınırlı ama bu şekilde ne kadar çok kişiye ulaşabilirsem toplam yardım miktarı artacak, benim gibi koşan yüzlerce sporcu sayesinde toplamda çok sayıda çocuğun hayatını değiştirebilecek kadar yardım toplayabiliriz. Örneğin yardımseverlik koşularının Türkiye’deki öncüsü olan ve benim de birlikte koşacağım Adım Adım, toplamda 560 koşucu ile kurulduğu günden bu yana geçen 3 yıllık süre içerisinde 12.003 bağışçıya ulaşıp 1.544.475 TL bağış toplamayı başarmış.
Yardım yapmak için TEGV’i seçmemin nedeni ise gerçekten dünyayı değiştirebilecek tek şeyin eğitim olduğuna inancım. TEGV yılda yaklaşık 160 bin çocuğa eğitim desteği veriyor ve bu Avrasya Maratonu’ndan gelen yardımlarla Ateşböceği Projelerini daha fazla çocuğa ulaştırabilecekler.
Eğer siz de çocuklara destek olmak istiyorsanız sizlerden ricam şimdi 5 dakikanızı ayırarak buradaki hesap numaralarından birine gönlünüzden geçen miktarda bir bağışta bulunmanız.
Gönderinin açıklama bölümüne AA MKAHRAMAN ADINIZ SOYADINIZ  şeklinde bir açıklama yazarsanız Adım Adım aracılığı ile toplanan bağış miktarını ve bunun ne kadarını benim sağladığımı takip edebiliriz. Ayrıca bana da bir e-posta ile bilgilendirme yaparsanız hem kendi performansımı takip edebilir hem de koşudan sonra toplanan bağışlar ve bunlarla yapılanlar hakkında size bilgi gönderebilirim.
Önemli Not: Ben veya Adım Adım ekibinden hiç kimse kendimiz doğrudan bağış toplamıyoruz, bağışların tamamı direkt TEGV’e yapılıyor.
Bookmark and Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.