Mediacat Marketing Forum

Geçen hafta Cuma günü CNBC-e ve e2 olarak sponsor olduğumuz Mediacat Marketing Forum’a katılma şansım oldu. Hemen çok hızlı olarak (!) bu etkinlik hakkında yazmak istedim.

Günün ilk konusu Punk marketing oldu. Faydalı bir manifestosu ve kendime yakın bulduğum bir bakış açısı var. Kitaplarıyla ilgili bilgiyi buradan bulabilirsiniz, yaptıkları sunum ise burada 😉

Punk Marketing – Medicat Marketing Forum Istanbul

Get your own at Scribd or explore others: Business Marketing punkmarketing.com
İkinci konu olan Fonfüllü marketing oturumunda ise Hulusi Derici pazarlama basittir diye başladı ve gerçekten basit ve net ama oldukça eğlenceli bir sunumla devam etti. Merak edenlere söylemek gerek, evet fonfüllü marketing sadece bir espri, yok fonfüllü diye birşey.

Guerilla marketing konusunda Rethink ajansının kurucusu Ian Grais ise kendi çalışmalarından verdiği örnekler sayesinde muhtemelen günün en ilham verici sunumunu yaptı. Kanada ve Türkiye pazarında medya harcamalarının mecralara dağılımı ise internet sektörü için üzücü – gazete sektörü için sevindirici –

Günün ilginç başlıklarından biri “pazarlamada yeni bir değer: mutluluk” ise açıkcası benim pazarlamayla çok bağdaştıramadığım bir oturum oldu. Bir kitap okuyup mutlu olayım ben diyenler için buyrun kitap bilgileri.

Celebrity marketing yüksek bütçeler ünlülere nasıl harcanır sunumuydu biraz. P&G’nin işlerini sıkıcı bulan tek ben miyim acaba? In-store Marketing ise bugün içerik olarak bana en uzak olan konuydu. Perakendeyle ilgili olanlar için çok daha ilgi çekici olduğundan şüphem yok.

Forumun son oturumu ise Branded Male oldu. Hedef kitle “ben” olunca ilgiyle izledim 🙂 Buyrun konunun ayrıntılarını bulabileceğiniz kitap ve kısa bir özet sayılabilecek fotolar :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir