W.A.S.D: Dijital Oyuncu Profilleri Belgeseli

Bugün, Türkiye’de dijital oyun ve oyuncularla ilgili hazırladıkları bir belgesel için Eray Ant, ekolay’dan Aslı Yerdekalmazer ve benimle online oyuncu profilleri üzerine bir röportaj yaptı. Eğlenceli bir röportaj olmasının yanı sıra ülkemizde böyle çalışmalar yürüten gençlerle tanışmak ayrıca oldukça keyif verici oldu.

Eray Başkent Üniversitesi’nde öğrenci ve Türkiye’de bir ilk olan bu bağımsız belgesel çalışmasını çoğunluğu öğrencilerden oluşan ve son derece profesyonel bir ekiple beraber yürütüyor.

Oyunlar ve oyun alışkanlıkları konusunda bazı yanlış anlaşılmaları, özellikle de anne ve babaların çocuklarının oyun oynamasına olan bakış açılarını değiştirebilecek bu çalışmada; Türkiye’de dijital oyun piyasasında yer alan önemli firmaların ve uzmanların görüşleri alınarak, farklı oyun çeşitleri ve mecralara göre oyuncu profilleri incelenecek.

Bizim de tamamlanmış halini merakla beklediğimiz belgeseli 20 Mayıs 2008 tarihinde Başkent Üniversitesi Dijital Oyuncu Paneli‘nde izleyebilirsiniz. Dağıtımı veya yayınıyla ilgili başka bilgiler elime geçtikçe buradan paylaşacağım.

2 thoughts on “W.A.S.D: Dijital Oyuncu Profilleri Belgeseli”

 1. Blog ödülleri yarışması en sonunda bitti.Tam bir fiyasko ile sonuçlandı.

  Selçuk hocada darılmış olacak ki hala blogunda bir yazı kelam etmedi.Oysa nasılda reklamını yapmaktaydı.Konuşmacı olarak katılacağını söylediği organizasyonda gerilerde kaldı ve unutuldu ki
  hiç bu konudan söz etmiyor.Sanırım ilgi görmeyen ve beklediğini bulamayan Selçuk com organizatörlere küstü.

  Yarışmanın başlamasından önce muhteşem,inanılmaz,iki eliniz kanda bile olsa gelin dedikleri Blog ödülleri gecesi sönük ve katılımı çok düşük geçti.Verdikleri hediyeler ise daha önce söylediğim gibi kıytırık çıktı.Hala bunu yarışmanın ilk olmasına bağlıyorlar.

  Bu arada derece alan bloglara bakıyorum istisnalar hariç beyn.org,wolkanca gibi bloglar yazılarında küfürlü kelimeler barındıran,farklı olmak kaygısıyla argoya tutunmuş bloglar.

  Renkli blogda bir yorum okumuştum henüz yarışma başlamamıştı.Arkadaşın birisi o kadar güzel tahminde bulunmuştu ki hepsi doğru çıktı.

  Gelecek sene bu yarışma olmayacak ve çoktan güven yitirdiler.

  Cem Akkılıç Onuncu köy

  http://img133.yehhe.com/images/1068yarisma.jpg

  http://www.renkliblog.com/blog-odullerinin-sonuclari-asla-guvenilir-olmayacak-1145.html

  http://www.h-yaman.com/blog-odulleri-2008-oylamasi-basladi

  http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2008/04/blog-dlleri-aldatmacasi.html

  Kategoriler o kadar özensiz hazırlanmış ki bir bloga benim Onuncu köy ün kapağını yerleştirmişler.

  http://img131.yehhe.com/images/6570blogs.jpg

  http://2008.blogodulleri.com/Bloglar.aspx?KategoriID=1

 2. Erayların bu yarışma için ne kadar emek harcadıklarını bilen biri olarak bu girişimlerin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu sene ilk olmasına rağmen bence oldukça başarılıydı. Ödüller sponsorlar tarafından verildiği için Microsoft’u görünce herkesin beklentisi biraz daha büyük oldu sanırım ama hiç ödül verilmese bile bence çok sorun olmazdı. Kim oraya ödüller için katıldı ki? Hepimizin desteğiyle her sene daha başarılı olacaktır mühim olan birbirimizin çabalarına sahip çıkabilmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir