TBD Web 2.0 Günü

Biraz geç oldu ama geçen hafta katıldığım bir etkinlikten bahsetmek istiyorum. Web 2.0 Günü, Türkiye Bilişim Derneği tarafından 21.03.2007 tarihinde Novatro Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

Yoğurt Teknolojileri’nden Cemil Türün’ün özellikle internetin geçmişiyle ilgili anlattıkları ilgi çekiydi. Türkiye’de (ve dünyada) ne süreçlerden geçilerek günümüze gelindiğini birinci ağızdan dinlemek oldukça ilginçti.

Arkasından Alemşah Öztürk Web 2.0 İş Modelleri hakkında bir sunum yaptı. Dünyadan farklı Web 2.0 Servislerinden bahsedilen sunum görsel olarak da son derece başarılıydı.

Bu sunumları, Murat Buyurgan’ın bloglarla ilgili son derece bilgilendirici sunumu takip etti. Kendisinin Genç Girişimciler Kulübü’nde verdiği semineri kaçırarak videosunu izlemek durumunda kalmıştım.

Etkinliğin ikinci yarısında ise daha çok teknik konulara yer verilmişti. Eteration’dan Naci Dai SOA konusunda bizi bilgilendirirken, Novatro’dan Önsel Akın RSS teknolojileri, Sabancı Üniversitesi’nden Ahmet Demirelli ise AJAX uygulamaları konusunda sunumlarını yaptılar.

Etkinliğin özellikle daha çok pazarlama ağırlıklı olan ilk yarısının benim için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Kurumlar tarafından Web 2.0 konseptinin kabul edilebilmesi için bu tip organizasyonlar bence büyük önem taşıyor.

One thought on “TBD Web 2.0 Günü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir