Blogla Pazarlama

Geçtiğimiz hafta sonu Erkan Akar’ın yazdığı Tiem Yayıncılık tarafından basılan Blogla Pazarlama adlı kitabı okudum. Kitapta bloglarla ilgili temel kavramların incelenmesinden sonra işletme blogculuğu üzerine bir inceleme yapılmış.

İşletme blogculuğunun geleceği ile ilgili bölüm bence biraz iyimser olmuş. Daha önce burada da yazdığım gibi maalesef halen Türkiye’de işlevsel bir kurumsal blog örneği bulunmuyor ve kurumlarımız nedense böyle basit ama etkili bir iletişim kanalını kullanma fırsatını kaçırıyorlar.

Blogla Pazarlama kitabını blog tutmaya başlamayı planlayan veya yeni başlayan herkese, özellikle de pazarlama ve iletişim yöneticilerine bir başvuru kaynağı olarak tavsiye ederim. Umarım ileride yeni baskılarını, içlerinde yerel örneklerle görürüz.

2 thoughts on “Blogla Pazarlama”

  1. Öncelikle görüşleriniz ve mailiniz için teşekkür ederim. Halen daha kurumsal blogları Türkiye’de görmemek düşündürücü…Üstelik sahip olduğu avantajlar dikkate alındığında, Türk şirketlerinin yeniliklere uyum sağlamada ne kadar yavaş kaldığı da apaçık ortada…İyimserlik belki ama bence yakında herkesin(birey ya da kurum) Web sitesi ile birlikte, bir ya da daha fazla blogu olacağı kanaatindeyim.

  2. Öngörünüzün gerçekleşmesi özellikle müşterisi olduğum kurumlar için benim de temennim. Kitabınız gibi yöneticilere yol gösterecek olan çalışmaların sayısı arttıkça belki süreç daha da hızlanacaktır. Benim şüphem kurumsal yapıların blog gibi çok açık iletişim kanalları için biraz muhafazakar kalabileceği yönünde. İyi bir örneğin, bu eşiğin aşılmasını sağlayabileciğine inanıyorum bu sebeple de çalışmanızı önemli bir başvuru kaynağı olacağını düşünüyorum.
    Bireysel bloglar konusunda sizinle tamamen aynı fikirdeyim. Yorum için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir