30 Günde Gerilla Pazarlama

Genelde birkaç günde bir şeyler vaad eden kitaplara pek güvenemesem de tatili de fırsat bilerek 30 Günde Gerilla Pazarlama (Jay Conrad Levinson, Al Lautenslager) adlı kitabı okuma fırsatı buldum. Çok derinlemesine olmasa da Gerilla Pazarlama hakkında oldukça faydalı bilgiler bulabileceğiniz, ama bence yeterince örnek vaka sunulmamasından dolayı biraz zayıf kalmış bir kitap.

Gerilla Pazarlama konusunda ülkemizde de özellikle büyük markalar tarafından gerçekleştirilen başarılı çalışmalar bulunuyor ve lokal örneklerle desteklenen ve başarılı uygulayıcıların kendi ağızlarından hikayelerle sunulan Türkçe yazılmış bir çalışma eminim benim gibi daha birçok kişinin de ilgisini çekecektir.

Son olarak ilgimi çeken başka bir nokta ise kitabın kapağında bulunan “Dünyanın en çok satan marketing kitabı” yazısı oldu. Mediacat gibi iletişim sektörünün önde gelen kurumlarından birinin Türkçe konusunda biraz daha hassas olmasını beklerdim.

Mediacat’ten diğer bir beklentim de Kapital market sitesine biraz daha özen göstermeleri. Özellikle kitaplarının sıkı bir takipçisi olarak, bizleri yeniliklerinden, yeni yayınlarından haberdar edebilecekleri bir sistemi acilen kendilerinden bekliyoruz.

3 thoughts on “30 Günde Gerilla Pazarlama”

  1. Sayın KAHRAMAN, ben işletme son sınıf öğrencisiyim ve bitirme çalışmam “GERİLLA PAZARLAMA”
    Bu kitap dışında önerebileceğiniz bir kaynak ya da herhangi bir alternatif var mı?

  2. Merhaba,

    Gerilla Pazarlamayla ilgili en önemli kaynak sanırım bu terimi ortaya koyan kişi olan Jay Conrad Levinson’ın kendi sitedir. Bunun haricinde Gerilla Pazarlama’nın ne olduğu ya da ne olmadığı konusunda bu yazıyı okumanın da faydalı olabileceğini düşünüyorum.

    Türkçe’ye çevirilen benim bildiğim ve okuduğum iki kitap var: 30 Günde Gerilla Pazarlama ve Gerilla Pazarlama Devrimi.

    Bunların haricinde Google ve Technorati kullanarak bloglar da dahil olmak üzere çok sayıda kaliteli kaynağa ulaşmak ve bunları takip etmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir